Free Verse - Volne verse

Free Verse is a Czech collection of poetry and short alliteration texts. It captures Jindrich Degen’s poetic skill over a decade or more. The more than sixty compositions, arranged under eight categories, range from serious and thought-provoking to light and frivolous. Inspiration for the verses came from personal experiences, past events, or the author’s fantasy.

The works are arranged under the following categories:
Humanity
The World Around Us
Science
Food, Drink and Living
Zoology
Alphabet
Frivolity
The Consonant Leads

 

 

Sample Poems

To read a selection of the poems, click here.

 

Purchase Information

For information on how to purchase Free Verse, click on the links in the text or the above image. The book is available through Amazon and many other outlets.


Australian readers may find a better value for Free Verse and other books at
 Fishpond which sells discounted books and delivers them postage-free.

 

Author’s Other Creations

Some of the poems, as well as other aspects of Jindrich Degen’s creativity – namely art and photography – can be found on the artist’s website as well as this website.

Also available is a small graphically illustrated colour edition under the translated title of Contemporary Verse.

 

Readers Comments (mostly in Czech)

Konečně jsem se pořádně začetla do Vašich stránek, prohlédla si obrazy od tatínka, a pročetla jsem i knížku tatínkových veršů. Je to určitě zcela vyjímečně nadaný pán a Vy jste právem na něj hrdá. Z toho čtení se mi snad nejvíc líbilo to Vánoční vyprávění! Ta ohromná slovní zásoba k dosažení humorného děje bez jiných slov, než s “v”, to je úplné umění, gratuluji. Zkrátka, byla jsem nadšená a už se těším na další “popovídání” a hlavně: SRDEČNÉ DÍKY a též blahopřání k tak velkorysému, plodnému a požehnanému životu.
(R. Š., Praha)

Navštívila jsem stránky tatínka Degena, jsou moc pěkné. Nejvíce mě zaujaly básničky – ty jsou úžasné.
(V. D., Praha)

Strávila jsem dost času na prohlížení a předčítání tvorby Tvého otce, je moc šikovný . Dostal od našeho Boha mnoho darů. Je krásné, jak aktivně žije i v tomto věku. Zanechává pěknou vzpomínku i pro další generace. Je hezké, že mu v tom pomáháte.
(D. S., České Budějovice)

Gratulujeme ke krásné publikaci. Úroveň básní nedokáži posoudit, ale jejich obsah vypovídá o vztahu k rodné zemi a odpovědnosti člověka.
(P. Z., Uherský Brod)

Thank you very much. It is really interesting.
(J. B., London, orig. České Budějovice)

Vaše presentace je bezvadná.
(H. Z., Brisbane, Australia)

Vážený pane Jindřichu, děkuji za vaše veselé, krásné obrazy hýřící barvami a tvary i zajímavými, pestrými náměty. Též vaše básně mne zaujaly svou hravostí a vtipností. Máte skvělou inspiraci, nápady a požehnanou tvořivost! Těším se na vaši další tvorbu.
(A. D., Kolinec / Klatovy)

Vážený pane Degene,
moc Vás zdravím z Jižní Moravy. Vaše krásné práce mně poslala Eva pro potěšení. Je to moc hezké, jak výtvarné práce, tak literární tvorba a úžasné fotografie. Přeji Vám hodně síly a energie do další nádherné tvorby.
(M. Ú., Staré Město u Uh.Hradiště)

Dobrý den, paní Čapková (sestra) měla možnost se podívat na Vaše krásné obrazy a tímto Vám chce říct, že jsou nádherné a moc se jí líbí. Velmi Vás pozdravuje a přeje jen to nej na Vaší cestě životem. A dovolte i mě Vám také popřát krásný život plný sluníčkových dní. S pozdravem,
(L. M., Kouřim)

Knížka veršů tatínka Jindřicha je pěkná a zdařilá. Mně se líbí i graficky, ovšem verše jsou velmi zajímavé. Obdivuju, jak pěkně – i po tolika letech v cizině – působí čeština těch veršů. Přeju hodně čtenářů vaší knížky a snad se opravdu zamyslí, zpomalí a půjdou do přírody.
(
P. B., Zliv)

Publikace veršů je úžasná.
(V. D., Praha)

 

Feel free to leave your own comment or review at Amazon.